Studio Krasovhledy - grafické a fotografické služby, prodejní a výstavní galerie.
 

KALENDÁŘ AKCÍ

DUBEN 2016

 
 
Pozvánka na koncert Swayambhu v Brně:

Roman Ravin & Swayambhu na Leitnerce

Úterý 26. dubna 2016 v 19:30

Klub Leitnerova
Leitnerova 2, Brno


Kapela "Roman Ravin a Swayambhu" letos poprvé vystoupí v Brně na samostatném koncertu v úterý 26. dubna v klubu Leitnerka.

Skupina používá spoustu alikvotních nástrojů (tibetské mísy, didgeridoo, vodní buben, dračinely a další...) a hraje šamanské etno s prvky podporujícími meditaci. Vydala už 2 CD (Kouzlo zvuku 2009 a Cesta zvuku 2015) a na svém koncertě na Leitnerce nabídne i bonus v podobě nového projektu, ve kterém Ondřej Vala a Roman Ravin propojují zvuk spacedrumů s hlasem a dalšími nástroji. Zvukovou improvizaci okoření poetické texty Romana Ravina.


Swayambhu - koncert 19. 2. 2015, Klub Leitnerova, Brno

Swayambhu na Bandzone

Roman Ravin & Swayambhu na Facebooku


Klub Leitnerova


 


 

KALENDÁŘ AKCÍ

LISTOPAD 2015

 
 
Pozvánka na dvojkoncert v Brně:

Roman Ravin & Swayambhu + Tady a teď
v prostoru galerie Café PRÁH (ve Vaňkovce)


Pátek 20. listopadu 2015 v 19:00

Café PRÁH
Ve Vaňkovce 1, Brno


V pátek 20. 11. 2015 vystoupí brněnská skupina "Roman Ravin & Swayambhu" v prostoru galerie Café PRÁH (ve Vaňkovce) spolu s další brněnskou kapelou "Tady a teď". Dvojkoncert se uskuteční od 19:00 do 22.15, přičemž Tady a teď zahraje jako první a zhruba kolem 20:45 přijde na řadu "Roman Ravin & Swayambhu".

Kapela "Roman Ravin & Swayambhu" (ve složení: Lukáš Severa, Martin Flekna a Roman Ravin) vychází z dlouholetého zájmu o alikvotní, šamanskou a meditační hudbu a působení zvuku na vědomí a v současné době hraje něco jako spirit-etno ovlivněné šamanskými technikami z celého světa. Používá původní etnické nástroje jako jsou tibetské mísy, didgeridoo, djembe, tingša, vodní buben a další ve spojení s moderními nástroji - například s baskytarou či elektrickou kytarou.

Na koncertě nabídne především ochutnávku ze svého posledního CD "Cesta zvuku", které obsahuje nejen meditativní pasáže, ale vícero skladeb s texty, poeticky reflektujícími fenomény vědomí, prostoru a rovnováhy, meditaci i další možnosti naší mysli. Posluchači, kteří kapelu ještě neznají, se však nemusejí obávat, že by šlo výhradně o pomalou meditační hudbu - naopak žánrový rozsah je poměrně dost široký, takže se tu objeví i náznaky blues, reggae, folklóru či etna.

"Tady a teď" je nové uskupení, které se, dle svých slov, zabývá hlubinnou hudbou a používá podobné etnické nástroje jako jsou tibetské a křišťálové mísy, didgeridoo, fujara či buben udu taktéž spolu s elektroakustickou baskytarou.

Vstupné na dvojkoncert je 99 Kč a bude se z něj zajišťovat především zvukař a poměrně technicky náročnější zvučení i další produkční vstupy, neboť kapely si tento koncert produkují samy.

Chcete-li si poslechnout zajímavou hudbu a poznat méně známá hudební (i zvuková) zákoutí, zkusit si vnor do svého nitra nebo se naopak povzbudit tvořivou energií či jen tak zrelaxovat - přijďte! Rádi pro vás otevřeme nové zvukové vesmíry.


Swayambhu - koncert 20. 11. 2015, Café PRÁH, Brno

Swayambhu na Bandzone

Roman Ravin & Swayambhu na Facebooku


Café PRÁH


 
 

KALENDÁŘ AKCÍ

ÚNOR 2015

 
 
Pozvánka na koncert Swayambhu v Brně:

Roman Ravin & Swayambhu na Leitnerce

Čtvrtek 19. února 2015 v 19:30

Klub Leitnerova
Leitnerova 2, Brno


19. února vystoupí v klubu na Leitnerce brněnská skupina "Roman Ravin a Swayambhu". V den koncertu nastává novoluní a zároveň začíná tibetský i čínský nový rok. Podle tradice je to příhodný okamžik začít něco nového, proto si jej kapela zvolila i ke křtu svého nového CD.

Kapela "Roman Ravin a Swayambhu" vychází z dlouholetého zájmu o alikvótní, šamanskou a meditační hudbu a působení zvuku na vědomí a dnes hraje něco jako spirit-etno ovlivněné šamanskými technikami z celého světa. Používá původní etnické nástroje jako jsou tibetské mísy, didgeridoo, djembe, tingša a další ve spojení s moderními nástroji - například s baskytarou.

V Brně vystoupí poprvé po čtyřech letech, během nichž se v programu nastřádaly nové skladby, které jsou shrnuty na novém CD "Cesta zvuku". Toto v pořadí druhé CD kapely obsahuje poprvé i větší počet skladeb s texty, poeticky reflektujícími fenomény vědomí, prostoru a rovnováhy, meditaci i další možnosti naší mysli. Zájemci se nemusejí obávat, že by šlo výhradně o pomalou meditační hudbu - naopak žánrový rozsah je poměrně dost široký, takže se tu objeví i náznaky blues, reggae, folklóru či etna.


Swayambhu - koncert 19. 2. 2015, Klub Leitnerova, Brno

Swayambhu na Bandzone

Roman Ravin & Swayambhu na Facebooku


Klub Leitnerova


 


 

ŘÍJEN 2014

 
 
Pozvánka na koncert Swayambhu v Praze:

Roman Ravin & Swayambhu na Mezi ploty

Sobota 4. října 2014 ve 12:00

Festival Mezi ploty, Praha


Po letech do Prahy zavítá Roman Ravin & Swayambhu, aby podpořili myšlenku bohnického festivalu Mezi ploty. Kapela "Roman Ravin a Swayambhu" vychází z dlouholetého zájmu o alikvótní, šamanskou a meditační hudbu a působení zvuku na vědomí a dnes hraje něco jako spirit-etno ovlivněné šamanskými technikami z celého světa.

Letos oslaví 15 let od svého vzniku. Současný program "Cesta zvuku" obsahuje proti dřívějšku vícero skladeb s texty.


Pozvánka na festival Mezi plotyProgram celého festivalu najdete na www.meziploty.cz


Swayambhu na Facebooku

 
 

LISTOPAD 2010

 
 
Pozvánka na vernisáž výstavy "SNOVOTVARY" v Brně:

Roman Ravin & Mirka Moksha

Obrazy a grafikce

Vernisáž výstavy 5. listopadu 2010 v 18:00
zahájí videoprojekce Od snů k obrazoom
s hudbou skupiny "Roman Ravin a Swayambhu"

v CVČ Lužánky, Lidická 50, Brno

Výstava potrvá do 29. 11. 2010
Virtuální katalog k výstavě